Menu

Soliród

Soliród

Oto kilka naszych ulubionych zastosowań solirodu.

Większość używanego przez nas solirodu pochodzi z Izraela. Najlepiej jest używać młodego solirodu, gdyż gdy zakwitnie, przestaje nadawać się do jedzenia.

Pędy mają słonawy smak i amatorzy soli mogą je jeść na surowo. Ale można je też smażyć na małej ilości tłuszczu z cytryną lub słodkimi pomidorkami cherry, by złagodzić smak soli. Masło z solirodem jest przyjemnie chrupiące i znakomicie nadaje się do chleba, do talerza owoców morza, ryb morskich lub położone na grillowanym homarze.

Nori

Nori

Jest to ważny składnik sushi, ale jak jeszcze można je wykorzystać?

Suszone wodorosty nori smakują jak grzyby, są więc znakomitym dodatkiem do zup, sosu vinaigrette lub masła, można je też usmażyć i otrzymać chrupiącą przekąskę. Spróbuj zrobić proszek z nori z cytryną i brązowym sosem. 

Wakame

Wakame

Wakame to więcej niż tylko składnik japońskiej sałatki.

Połącz ciemnozielone algi z sałatką z koperku i rzodkiewki. Podaj na carpaccio z łososia lub tuńczyka, ale jeśli masz specjalnych i bardzo wymajającą klientelę możesz również podać lucjana czerwonego przyprawionego soją, chrzanem i octem ryżowym. Spróbuj usmażyć jego pasma, by dodać czegoś słonego i chrupkiego do kawałka białej ryby.

Dulse/rodymenia palczasta

Dulse/rodymenia palczasta

Dulse to znakomita imitacja bekonu!

Krasnorost dulse ma kształt wachlarza i odcień głębokiego fioletu. Wygląda niezwykle i ma bogaty, przydymiony smak. Można go wykorzystać surowy, suszony oraz zapiekać i piec. Dobre połączenie z halibutem, pieczonymi grzybami i burakami.

Kombu

Kombu

Jest to główny składnik wielu wywarów, w tym słynnego dashi używanego do ramen, ale ma liczne inne zastosowania.  

Zawiń w wodorosty rybę przed upieczeniem czy ugotowaniem na parze. Albo je wysusz, zmiel na proszek i użyj w gulaszach, sosach i marynatach.

Dowiedz się więcej: Tips & Tricks. 

Menu
Strona Główna
Produkty
Przepisy
Wiedza